سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب

اجرای سقف کاذب چیست؟
سقف کاذب پوششی هست که به صورت غیر باربر طراحی و ساخته می شود. سقف کاذب در انواع سازه ها به صورت وسیع مورد استفاده قرار میگیرد.

مزایای استفاده از سقف کاذب

این سقف قابلیت جابجایی دارد و همین امر باعث برتری بیشتر این سقف نسبت به دیگر سازه ها شود.
از این سقف در دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده می شود که همین امر باعث زیبایی صد چندان منزل می شود.
از دیگر مزایای سقف کاذب توانایی اجرای نورپردازی در این سقف هست که در زیبایی فضا بسیار تاثیر گذار است.

با استفاده از سازه می توانید مصرف سوخت ساختمان را کاهش دهید.
البته به شرط اینکه تمام موارد استاندارد ساخت سقف  را رعایت کرده باشید.
زمانیکه در سقف لوله کشی یا سیم کشی زیادی هست با استفاده از این سقف می توانید این سیم ها و لوله ها را پوشش دهید و از دیدها پنهان کنید.

مهندسان و معماران داخلی از کناف در ساختمان استفاده میکنند تا مصرف انرژی را بهینه سازی کنند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمایند.
مهمترین مزیت این اجرا در ساختمان ، تعمیر بسیار آسان آن هست.
از سقف کاذب میتوانید به عنوان عایق صدا در ساختمان استفاده کنید . با نصب درست و رعایت اصول استاندارد نصب سقف کاذب می توانید از ورود و خروج حجم بسیاری از صداها جلوگیری کنید.

انواع سقف کاذب
سقف کاذب انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای قابلیت و ویژگی خاص خود هستند .

سقف کناف کاذب

در دسته بندی سقف های کاذب سقف کناف مدرنترین نوع آن می باشد علاوه بر مدرنترین ،رایج ترین سقف کاذب نیز هست.سقف کناف به سقف اصلی متصل میشود .
ویژگی شاخص این سقف وزن سبک و قیمت ارزان آن است . تعمیر و نگهداری آن بسیار راحت هست. و براحتی چندین سال میتوانید از زیبایی و مزایای سقف کاذب بهره مند شوید.

سقف رابیتس

سقف رابیتس یک ورق مشبک هست که از گالوانیزه ساخته شده و برای اتصال به شبکه فرعی نیاز به سیم آرماتوربندی دارد.
مزیت رابیتس چیست؟
سرعت اجرای بسیار بالا
طرح پذیری بسیار متنوع
دسترسی آسان به مصالح آن.
از معایب سقف رابیتس میتوان به وزن بالای آن و مصرف زیاد گچ در آن نام برد.

سقف گریلیوم

این سقف جزء سقف تزئینی محسوب می شود. متریال استفاده شده برای این سقف آلومینیوم و آلیاژهای مرتبط است.مزیتی که این سقف دارد این است که میتوان در پشت آن دریچه تهویه کرد . برای نصب آن نیاز به آویز و زنجیر و سیم است.

سقف آکوستیک

سقف آکوستیک نوع دیگری از سقف هست که از متریالی مثل پلاک چوبی، پلاک گچی ، پارچه چین دار و ورقه های مقوایی فشرده تهیه می شود.
خاصیت این سقف که بسیار حائز اهمیت هست عایق صدا بودن این سقفها هست . این سقف ها ضد حریق هستند و ایمنی محل را افزایش می دهند . قیمت آنها بسیار مناسب است . این سقفها در سینما یا سالن کنفرانس مورد استفاده هستند زیرا توانایی این را دارند که انعکاس صدا را تا حد زیادی می گیرند.

سقف شیشه ای کاذب

نوع دیگری از سقف کاذب است که قابلیت تزئینی دارد . از مزایای این سقف میتوان این را نام برد که نور را وارد ساختمان میکند و طرح ها و رنگ های مختلفی دارد. در این سقف معمولا از شیشه سکوریت استفاده میشود.
مزیت دیگر این سقف این است که براحتی قابل تمیز کردن است . ولی در هنگام نصب این سقف این را در نظر داشته باشید که هزینه نصب آن تقریبا بالا است و احتمال شکستن هم در آن زیاد است.

سقف مجازی

سقف  مجازی یا سقف کشسان نوع دیگری از این دسته سقف هست که زیبایی خاصی دارد.در این سقف از پروفیل و تایل های مخصوص استفاده می شود.

سقف چوبی

یکی از بهترین سقف هایی که در اجرای دکوراسیون فضا بسیار زیبا و فوق العاده شیک می باشد سقف  چوبی است.این سقف از چهار تراش و فولاد و چوب ساخته می شود. قبل از لمبه کوبی حتما باید کلاف کشی اساسی صورت بگیرد و کار تراز کردن سقف از طریق همیت تراش ها انجام می گیرد.

سقف طلقی

سقف  طلقی رایج ترین و متداولترین نوع سقف کاذب محسوب می شود .این سقفها نور را از خود عبور میدهند و زمانیکه از این سقفها استفاده شود فضا بسیار روشن خواهد بود . هزینه نصب و اجرا و متریال ان نسبت به دیگر سقف  کمتر هست . سرعت نصب بسیار بالایی دارد به گونه ای که در مدت زمان بسیار کوتاه تمام پروژه به اتمام میرسد.

 سقف گلس کاذب

این نوع سقف در ایران بسیار کاربرد دارد . در ساخت این سقف از تایل های شفاف آکرلیک استفاده میشود.وزن این سقفها بسیار سبک است و نور را براحتی از خود عبور می دهند . طرحهای بسیار متنوعی دارند و در انتخاب آن دست شما بسیار باز است.